Odpowiedź na pytanie „ile kosztuje trener personalny na miesiąc”, uzależniona jest od kilku czynników.

Coraz większa ilość osób chce skorzystać z usług trenera personalnego. Nie wiedzą oni jednak, ile kosztuje trener personalny na miesiąc, a ile na jeden trening. Śmiało można jednak powiedzieć, że współpraca z trenerem jest opłacalna, dzięki czemu będzie można zrealizować postawione sobie cele.

Ile kosztuje trener personalny na miesiąc? Dobry trener personalny i jego cena

Trening personalny pomaga dopasować ćwiczenia do indywidualnych możliwości. Jest to szczególnie ważne w przypadku tych osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z siłownią lub klubem fitness. Koszt trenera personalnego uzależniony jest od kilku czynników. Od czego zależy jego cena?

Chociażby od lokalizacji. W dużych miastach za taką współpracę zapłaci się więcej. Wpływają na to koszty utrzymania. W mniejszych miastach cena trenera personalnego będzie mniejsza, ponieważ codzienne koszta także są mniejsze. Ile kosztuje trener personalny miesięcznie? W przypadku znanych, markowych klubów, gdzie na co dzień ćwiczą znane gwiazdy, celebryci, można być pewnym, że takie koszta także będą rosnąć.

Od czego zależy cena za trening personalny? 

Ile kosztuje trener personalny na miesiąc? Średnia cena treningu uzależniona jest także od następujących czynników:

  • plan treningowy, który zawsze musi zostać dopasowany do indywidualnych możliwości i celów postawionych przez wybraną osobę;
  • porady żywieniowe, które można, ale nie trzeba wykorzystać. Wielu jednak decyduje się na to, aby trener osobisty nadzorował także zdrowe posiłki, które będą pomagały realizować postawione cele;
  • doświadczenie trenera. Współpraca z trenerem personalnym, który dopiero co rozpoczyna swoje działania, będzie tańsza niż tej osoby, która już od wielu lat nadzoruje inne osoby;
  • okres współpracy. Pojedynczy trening z trenerem personalnym będzie droższy niż wykupienie pakietu, jeżeli podzieli się go na ilość treningów. Lepiej więc trenować z trenerem dłużej, aby zauważyć u siebie efekty oraz cieszyć się z sukcesów, które pojawią się po jakimś czasie.

Jak rozpoznać dobrego trenera personalnego?

Trener personalny to specjalista, który w trakcie ćwiczeń będzie w stanie wyeliminować błędy. W ten sposób będzie można uniknąć kontuzji. Decydując się na współpracę z taką osobą, należy poznać opinie odnośnie do typowanych trenerów. Można ich poszukać u znajomych lub też w internecie. Wybór trenera bez wstępnej analizy, może sprawić, że nie uda się trafić na właściwą osobę, która będzie miała odpowiednie podejście do swoich podopiecznych. Można także zapytać o jego wykształcenie fizjoterapeutyczne lub dietetyczne. Wtedy też będzie można skorzystać z jego większej wiedzy, która przydać się może podczas zmiany stylu życia na zdrowszy. Oprócz tego, należy także sprawdzić certyfikat ukończenia szkolenia na trenera personalnego. Jest to koniecznością, ponieważ w ten sposób będzie można zyskać pewność, że zawsze będzie można skorzystać z wysokiego poziomu i odpowiedniego wsparcia merytorycznego.

Ile kosztuje trener personalny na miesiąc? Ile kosztuje godzina na siłowni?

Ile kosztuje trener personalny na miesiąc? Chcąc poznać cennik, należy odwiedzić stronę internetową danego klubu lub samego trenera. Chcąc obniżyć cenę, można zdecydować się na współpracę online. Takie zajęcia są tańsze, a także są w stanie dużo dać. Można także bezpośrednio odwiedzić dane miejsce, aby dowiedzieć się jaka jest cena za trening personalny pojedynczy lub w pakiecie. Niech nikogo nie zdziwi fakt, że cena za godzinę u różnych trenerów personalnych w tej samej siłowni jest różna. Jak już było wspomniane, wpływa na to m.in. doświadczenie oraz renoma danej osoby. Można wybrać trenera personalnego z mniejszym doświadczeniem na próbę. Jeżeli tylko ktoś będzie niezadowolony, zawsze będzie mógł zdecydować się na współpracę z inną osobą.

Nie warto przejmować się tym, ile kosztuje trening personalny. Lepiej pomyśleć o tym, że każda osoba robi to dla siebie. Po to, aby móc cieszyć się lepszym zdrowiem i kondycją. Człowiek spędza długie godziny przed telewizorem, za biurkiem w pracy, że tego ruchu mu brakuje. Co za tym dalej idzie, jego kondycja pozostawia wiele do życzenia, a i waga zaczyna piąć się niebezpiecznie w górę. Lepiej więc pomyśleć o ćwiczeniach. Trener personalny pomoże je wykonywać, a na dodatek będzie w stanie dobrać je tak, aby każdy był w stanie sobie z nimi poradzić.

Michał (13)

Michał dołączył do zespołu jako ekspert od treningów siłowych i kondycyjnych. Posiada certyfikat trenera personalnego oraz bogate doświadczenie zdobyte podczas pracy z klientami indywidualnymi i grupami sportowymi. Jego artykuły są pełne praktycznych porad, planów treningowych i motywujących wyzwań, które pomagają czytelnikom przekroczyć własne granice i osiągać zamierzone cele. Michał jest również odpowiedzialny za testowanie nowych gadżetów i suplementów sportowych, dzięki czemu recenzje na blogu są zawsze aktualne i oparte na rzetelnych testach.