Udana redukcja czyli nie taki diabeł straszny jak go malują, udana redukcja, rozwój, trening siłowy
TRENING

Trener personalny na straży Twojego celu.

Dobry trener personalny to osoba, która wie jak wydobyć z człowieka to, co w nim najlepsze.

Trener personalny to jeden człowiek, który posiada wiedzę z wielu zakresów. To jednocześnie psycholog, dobry słuchacz, motywator i specjalista z zakresu treningu, ale nie tylko. Jego praca wiąże się z odpowiedzialnością za człowieka, którego bierze pod swoją opiekę. Sprawdź czego możesz oczekiwać od prawdziwego trenera osobistego.

 

Trener personalny – specjalista od ludzkiego ciała.

 

Trener personalny to osoba, której powierzasz swoje zdrowie. Powinien więc posiadać szeroką wiedzę wykraczającą daleko poza obsługę maszyn na siłowni. Bo wiesz, ułożenie zestawu ćwiczeń i nauka prawidłowej techniki ich wykonania (o ile jest prawidłowa) nie uprawnia jeszcze nikogo to tego, by okrzyknąć się trenerem osobistym.

Znajomość anatomii ludzkiego ciała to absolutna podstawa. Obeznanie z budową i funkcjonowaniem narządu ruchu jest koniecznością dla kogoś, kto zawodowo chce zajmować się trenowaniem innych. Nadrzędnym celem dobrego trenera powinno bowiem być bezpieczeństwo klienta. Wszelkie działania, które mają na celu zapobiec ewentualnym kontuzjom są jak najbardziej pożądane.

I to dopiero początek. Trener personalny powinien przecież orientować się jeszcze w wielu innych kwestiach. Podstawy przygotowania motorycznego, wzorce ruchowe, wady postawy, biomechanika, mobility, stretching, programowanie treningowe, systemy żywieniowe, fizjologia… Wymieniać można praktycznie bez końca.

Ale to nadal nie wystarczy, bo wiedza to nie wszystko. Serce do wykonywania tego zawodu jest nie mniej ważne od posiadanych kwalifikacji. Dobry trener to w końcu też dobry motywator i dobry psycholog. To również osoba, która powinna posiadać dobrą intuicję.

 

Trener personalny jest kimś, kto mówi Ci to czego nie chcesz słyszeć, kimś, kto widzi to czego nie chcesz widzieć, po to żebyś stał się kimś, kim zawsze chciałeś być.

🙂

 

 

Trener personalny może stać się Twoim najlepszym przyjacielem.

I jak to przyjaciel – nie zawsze będzie mówił Ci to, co chciałabyś usłyszeć. Ale na pewno powie Ci jak przedstawia się stan rzeczy bez żadnego przekłamania. W końcu najlepsi przyjaciele tak właśnie robią.

Najlepszy przyjaciel nie zostawi Cię też w potrzasku. Nawet jeśli sam nie jest w stanie Ci pomóc, to zawsze stara się znaleźć kogoś kto to zrobi. Możesz zatem otwarcie opowiedzieć mu o swoim problemie, jeśli takowy kiedykolwiek się pojawi.

 

Czy trener personalny jest Ci potrzebny?

 

W zasadzie to pytanie powinnaś zadać sama sobie. Jednak jeśli krąży Ci ono po głowie już od jakiegoś czasu, to znak, że może właśnie potrzebujesz kogoś, kto stanie na straży Twojego celu. Kogoś, kto da Ci solidnego kopa wtedy, gdy będziesz go potrzebowała. Kogoś, kto wesprze w chwilach zwątpienia. Kogoś, kto spojrzy z boku i powie “Nie marz się mała, pakuj torbę i leć na trening”.

 

trener personalny, motywacja, współpraca online

 

Jedno jest pewne, w tej branży, jak w każdej innej, warto poszukać prawdziwych rzemieślników. Osób, które robią właśnie to, bo na prawdę to kochają. Osób, które zajmują się tym z powołania. Osób, którym zależy na celach klientów (niejednokrotnie bardziej niż na swoich własnych).

 

A Ty, czy znalazłaś już swojego trenera?

Paula