nastawienie, mindset, getfitnow, trener personalny
PSYCHE

Nastawienie ma znaczenie!

Zmień nastawnie a świat wokół Ciebie też się zmieni.

Czy wiesz co determinuje Twoje działania, nastrój, efektywność, a nawet Twoje zdrowie? Nastawienie! Jeśli ten fakt Cię nie dziwi, to znak, że już coś lub może nawet całkiem dużo ogarnęłaś w temacie mindset’u. Jeśli jednak nie to opowiem Ci dzisiaj trochę o tym, czym ten mindset w ogóle jest. I dlaczego warto czasem go aktualizować. Oraz dlaczego w niektórych przypadkach wymaga on gruntownego remontu.

 

Nastawienie na prawdę ma znaczenie

 

Spójrz na poniższe dwa przykłady. Ewa wstała rano i pierwsza myśl jaka wpadła jej do głowy to “Boże, znowu…”. W sensie: znowu trzeba wstać i iść do pracy, wcześniej załatwić ważną sprawę na wczoraj w urzędzie, a później w pośpiechu polecieć po zakupy do zatłoczonego marketu i odstać swoje w kolejce. Posępna wizja. I tak też wyglądał dzień Ewy. Nie udało jej się nic załatwić, bo trafiła na niemiłą panią urzędniczkę. W pracy dostała burę od szefa, bo… miał zły humor. W kolejce do kasy zniecierpliwiona rzuciła nie zbyt miłą uwagę do kobiety, która nie mogła wygrzebać z torby portfel. I w ten sposób sprowokowała niemiłą wymianę zdań. Wróciła do domu, zjadła byle co, bo nie miała już siły myśleć (!). I oddała się odmóżdżającemu serialowi w TV. Zasnęła zdemotywowana i zmęczona.

Kasia obudziła się kilka minut przed budzikiem. Spojrzała na promienie słońca wpadające do sypialni i pomyślała “To będzie dobry dzień!”. Wstała uśmiechnięta, zabrała z lodówki przygotowany poprzedniego wieczoru shake i udała się do urzędu. Zapomniała jednego z ważniejszych dokumentów i też nie załatwiła sprawy, ale uprzejma pani urzędnik wyjaśniła jej w czym rzecz i ustaliła z Kasią, że może dosłać brakujące pismo pocztą. Osiem godzin w pracy minęło szybko i przyjemnie pracowicie, a szef był zadowolony z nowego artykułu Kasi. W sklepie była kolejka, ale przecież stojąc w niej można było miło przegadać to 15 minut z panią, która też w tej kolejne stała. W domu Kasia przygotowała lekki obiad, a potem wciąż mając sporo energii pobiegła na siłownie trochę się poruszać. Wróciła z jeszcze wyższym poziomem energii i zasnęła zadowolona i zmotywowana do działania w kolejnym dniu.

Pomyśl teraz sama – czym różnią się te dwa opisy sytuacji? Zastanów się też nad tym, jak zwykle wygląda Twój dzień – jest bardziej podobny do dnia Ewy czy Kasi? A jak chciałabyś żeby wyglądał? I co możesz zrobić, żeby tak się stało?

 

Gdy masz pozytywne nastawienie, to chce Ci się więcej niż, gdy go nie masz

 

To niezaprzeczalny fakt. Pozytywne nastawienie działa jak kofeina lub dobra przedtreningówka. Dobra bo jest w 100%naturalna i nie możesz jej przedawkować. Z tym, co chcę teraz przekazać kojarzy mi się reklama Vigor Up. Najpierw głowa mówi Ci “Dziś mi się nie chce”. Ale Ty na przekór jej zmieniasz nastawienie i wpada od razu “Dziś mi się chcę!” I na skutek tej drobnej korekty negatywnych myśli, wstajesz z kanapy, pakujesz torbę treningową, wpadasz na siłownie z pełną mocą, dalej z siebie wszystko na treningu, po czym czujesz się błogo i jesteś o krok bliżej od swojego celu. Zamiast dalej tkwić na tej kanapie i przeglądać z zazdrością zdjęcia fit modelek na Instagramie.

 

mindset, nastawienie

 

Nastawienie czyli część Twojego mindset’u

 

Tak pokrótce i w skrócie mindset to:

  • Twój sposób myślenia i postrzegania świata, Twoje założenia i przekonania, Twoja filozofia życia.
  • Cały ten zbiór przekonań może należeć do Ciebie, ale może też należeć do kogoś innego, a Ty tylko nieświadomie go przejęłaś.
  • Jest Twój indywidualny, ale wiedź, że istnieje też podświadomość zbiorowa, do której jesteś podłączona, a która ma na Ciebie wpływ.
  • Jest uświadomiony lub nie – druga opcja jest dla Ciebie zdecydowanie mniej korzystna. Bo jeśli w Twojej głowie tkwią destrukcyjne lub ograniczające przekonania to masz szanse je wyrzucić/zamienić na takie, które będą pchać Cię do działania czy realizacji swoich marzeń.
  • Możesz wpływać na swój mindset każdego dnia i w każdej godzinie poprzez utrzymywanie odpowiedniego nastawienia i pozytywnych myśli, otaczanie się ludźmi, którzy ciągną się w górę czy robieniem rzeczy, które sprawiają Ci przyjemność i wywołują uczucie zadowolenia i satysfakcji.

Ja sama w tej chwili jestem na etapie rozpracowywania własnego mindset’u. Ale nie martwi mnie to, bo zrozumiałam, że to jest praca na całe życie. Bo wciąż zmienia się moja sytuacja życiowa, pojawiają się nowe okoliczności, doświadczenia i możliwości. Dlatego muszę pilnować by moje nastawienie było aktualizowane w czasie rzeczywistym. Jeśli bowiem dążę do konkretnego celuj, to muszę być dostrojona do jego częstotliwości, by ta konkretna energia mogła się zmaterializować. Brzmi szamańsko, wiem 🙂

Ale to działa dokładnie tak. Jeśli chcesz być bogata, to zacznij czuć się jak zamożna businesswoman właśnie od teraz. Bez względu na to czy masz dostatecznie dużo pieniędzy na ten moment czy też nie. Bo nie chodzi w tej chwili o zapewnienie sobie ciuchów od drogich projektantów zamiast tych z sieciówki czy wymianę starego laptopa na najnowszy model MacBook’a. Chodzi o Twój stan umysłu, czyli Twoje nastawienie.

 

Twój mindset Twoja sprawa

 

Ustalmy na koniec jedną rzecz. To Ty decydujesz o tym jakie jest Twoje nastawienie w danej sytuacji, w odniesieniu do konkretnej osoby, konkretnej sprawy czy po prostu po przebudzeniu się każdego dnia rano. Owszem wokół Ciebie występują różne zakłócenia, ale ostateczny stan Twojego umysły zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Musisz po prostu wziąć za to odpowiedzialność i nie zrzucać winy na przeciwności losu. Bo wszystko czego potrzebujesz na ten moment masz w sobie. Więc nie szukaj powodów do zmiany myślenia na zewnątrz. Zacznij od zmiany siebie wewnątrz i dopiero wtedy będziesz mogła zaobserwować zmiany w Twoim otoczeniu.

 

Chcesz naprawić swój mindset i wejść na wyższy level metamorfozy swojej sylwetki? Napisz. Chętnie pomogę Ci naprawić myślenie o zdrowym stylem życia, prawdziwym trenowaniu i właściwym odżywianiu się. Przede wszystkim jednak zmienimy Twój sposób postrzegania samej siebie oraz ograniczające przekonania, które dźwigasz jako nadbagaż w postaci fałdek tu i ówdzie.

 

Zapraszam, Paula <3