remont mieszkania
MOTYWACJA

Może mały remont mieszkania?

Remont mieszkania ma teraz sens. Zwłaszcza jeśli możesz wykonać go sama. Skoro cały Wszechświat naprawia się właśnie teraz, dlaczego Ty nie miałabyś naprawić swojego mieszkania? Zobacz-w Wenecji nareszcie jest czysta woda i pojawiły się w niej nawet ryby. Natura ożyła, bo daliśmy jej szansę, odsuwając się do swoich domów. Teraz więc kolej na nas, by te domy trochę podrasować. Bo niby dlaczego nie-skoro można. Wraz z nadejściem wiosny przyroda budzi się do życia. Ty też możesz się obudzić-w sypialni swoich marzeń.

 

Wiosenny remont mieszkania

 

Nie namawiam Cię do gruntownego remontu, skuwania starych tynków i wymiany wszystkich instalacji. Mam raczej na myśli kwestie odświeżenia i uporządkowania Twojej najbliższej przestrzeni. Moim zdaniem jest to ważne, by mieszkać tak, jak się chce. By czuć się w swoim domu, jak w domu. Nie jak gość hotelowy, który wpadł tylko się przespać i zaraz wychodzi, więc nie przejmuje się praktycznie niczym.

Wiele osób wynajmuje mieszkania-ja też. I wiele z tych osób akceptuje to co zastaje-ja nie. Moje mieszkanie to moje królestwo. Tutaj wydarza się przecież wiele ważnych rzeczy. Tutaj gromadzę mogę najintymniejsze przeżycia. I tutaj spędzam przecież sporo czasu, ostatnimi czasy naprawdę sporo. Dlatego chcę by ta przestrzeń była w 100% dopasowana do mnie. Ja nie mam zamiaru dopasowywać się do tego co jest, bo to tylko meble, ściany, dekoracje. Wszystko tak proste do zmiany, że aż żal było by nie urządzić tej przestrzeni po swojemu.

 

Remont mieszkania to sprawa banalnie prosta

 

Po pierwsze, nie musisz zrobić wszystkiego co chciałabyś zrobić, za jednym zamachem. Rozłożenie remontu na mniejsze etapy spowoduje, że koszty wcale nie będą takie wielkie. A całe przedsięwzięcie przestanie być przerażające. Tym bardziej, że używamy tutaj słowa remont, a myślimy o czymś zdecydowanie mniej inwazyjnym.

Po drugie, sporo rzeczy możesz zrobić sama. Malowanie ścian to pestka. Zakup fajnych mebli, które są w Twoim stylu i skręcenie ich-świetna zabawa. Przygotowanie własnoręcznie wykonanych dekoracji-kreatywny chill. I sposób na wyrażenie siebie. Twoje mieszkanie, w gruncie rzeczy, powinno wskazywać na jego lokatora. Bo to Twój dom.

Po trzecie, zorganizowana i poukładana przestrzeń wokół Ciebie ma pozytywny wpływ na ułożenie energii w Tobie. Świat wewnętrzny i zewnętrzny nieustannie się przenika i oddziałuje na siebie. Dlatego warto zadbać miejsce, w których śpisz, spędzasz czas z najbliższymi, spożywasz posiłki, relaksujesz się, czytasz książki, oglądasz filmy.

 

Czysta szafa-czysty umysł

 

Jeśli nie masz ochoty na żadne grubsze zmiany, to przynajmniej gruntownie posprzątaj swoje mieszkanie. Poukładaj ubrania, wyrzuć te, po które w przeciągu roku nie sięgnęłaś ani raz. I zrób w ten sposób miejsce na nowe. Dokładnie tak samo we wszystkich szafkach, szafach, komodach, schowkach etc. Zrób w mieszkaniu miejsce na coś nowego. Dzięki uporządkowaniu przestrzeni wokół siebie, poczujesz przestrzeń w sobie. Przestrzeń na nowe doświadczenia.

Poza wszystkim, osobom wysokowrażliwym, zdecydowanie łatwiej jest funkcjonować w przyjaznym środowisku, w którym każda rzecz ma swoje miejsce. No i jest to zdecydowanie praktyczniejsze. O ile łatwiej, szybciej i sprawniej jest ogarnąć na co dzień uporządkowaną przestrzeń, zamiast motać się w poszukiwaniu czegoś i wiecznie przekładać rzeczy z miejsca na miejsce. Nie mówiąc już o kwestiach estetyki. Osobiście zdecydowanie lepiej czuję się w czystym i ładnie urządzonym mieszkaniu, niż takim po prostu mieszkaniu, w którym nie czuję się jak u siebie.

 

Urządź swój mały wszechświat od podstaw. Ja zmykam urządzać mój!

Paula