4 główne obszary każdej zmiany, zmiany, getfitnow.pl
MOTYWACJA

4 główne obszary każdej zmiany. Poznaj je i działaj!

Jeśli każdego dnia snujesz plan, jak zmienić swoje życie, który jednak nigdy nie wcielasz w życie, to ten wpis dekuję właśnie Tobie. Chciałabyś schudnąć kilka kilogramów, zarabiać więcej pieniędzy, znaleźć lepszą pracę lub może zakochać się na zabój? Cokolwiek obrałaś za swój cel, prawdopodobnie nie wiesz jak zabrać się za jego realizację skoro tutaj jesteś. Masz zamiar zacząć konkretne działania od jutra, od poniedziałku, od nowego miesiąca… bo wtedy wydarzy się coś magicznego i będzie niby łatwiej. Ale nic takiego się nie wydarza, a Ty wciąż tkwisz w martwym punkcie. Wydaje Ci się, że jesteś w tym sama.. Czy aby na pewno? Jeśli chcesz ruszyć z miejsca, przeczytaj poniższy wpis, a sytuacja nieco się rozjaśni.

 

Sprawdź jak u Ciebie wyglądają 4 najważniejsze obszary każdej zmiany

 

Ale najpierw! Uświadom sobie, że to Ty kierujesz swoim życiem, a nie jakieś przypadkowe siły działające od zewnątrz. Wszystko, czego potrzebujesz, by wprowadzić jakiekolwiek zmiany, znajduje się w Tobie. Masz potężną moc, możesz kreować rzeczywistość wokół siebie tak jak chcesz. Musisz tylko poznać tę twórczą stronę Ciebie i uwierzyć w swoje możliwości. Bez umiejętności przyjmowania dobra, ono do Ciebie nie przyjdzie. Bez otwartości na napływ pieniędzy, one się nie pojawią w Twojej w kieszeni. Bez Miłości do samej siebie, nie znajdziesz swojej drugiej połowy (taka w ogóle istnieje?). Działasz po prostu jak magnez. Jeśli wysyłasz negatywną energię, to też ją przyciągasz. Spróbuj zatem przejść na wyższy level i zacznij być pozytywna, po prostu. Nagle wokół Ciebie zaczną gromadzić się uśmiechnięci ludzie, a rzeczywistość będzie naginać się dla Ciebie. Spróbujesz? 🙂

 

4 najważniejsze obszary każdej zmiany to: otoczenie, odpoczynek, dialog wewnętrzny i edukacja.

 

Otoczenie

Jeśli nie jesteś w czepku urodzona i wokół Ciebie więcej ludzi, którzy Ci źle życzą, niż takich, którzy Cię rozumieją, to … NIC. Jesteś w stanie sama dokonać każdej zmiany. Masz nieskończone możliwości i umiejętności, które w pełni wykorzystane pozwolą Ci przenosić góry, dosłownie. Wszystko, czego szukasz u innych ludzi jest tak naprawdę w Tobie. UWAGA! To, co Cię najbardziej wkurza również.

Za żadne skarby tego świata, nie wolno Ci zaniechać działań, tylko dlatego, że obok nie stoi ktoś, kto Cię chwali i zagrzewa do walki. Takie wiwaty są nagrodą jedynie dla ego.

Oczywiście, gdy masz obok kogoś, wspiera (nie musi ich rozumieć) Twoje działania, może wydawać Ci się, że jest łatwiej. Taki ktoś z pewnością da kopniaka w gorszy dzień i pomoże, gdy chwilowo coś nie będzie wychodzić. Pamiętaj jednak, że w dalszym ciągu to Ty jesteś odpowiedzialna za siebie i to od Ciebie zależy co się wydarzy w Twoim życiu.

Wykorzystaj swoje świadome bycie tu i teraz i przyciągaj do siebie ludi tak pozytywnych jak Ty. Nie pozwól ściągać się w dół marudom i narzekaczom. Unikaj osób, które roztaczają wokół siebie negatywną aurę. Za to sama bądź zawsze optymistką. Ale uwaga, nie oceniaj tych ludzi, nie czuj się lepsza, tylko po prostu wybieraj inne towarzystwo.

 

Odpoczynek

Niezwykle ważnym elementem każdej zmiany jest równowaga. Zachowanie równowagi w każdej płaszczyźnie Twojego życia, jest czymś zbawiennym dla ciała i umysłu, a przede wszystkim dla duszy. Dlatego pamiętaj, że nie samą pracą człowiek żyje. Im intensywniej i dłużej pracujesz, tym więcej czasu musisz poświęcać na odpoczynek. Im energiczniej i więcej trenujesz, tym więcej czasu musisz przeznaczyć na regenerację. Wszystko to właśnie dla zachowania równowagi.

Każdego dnia znajdź więc chwilę lub nawet godzinę jeśli masz taką możliwość. Niech to będzie czas tylko dla Ciebie. Zrób coś, co sprawi Ci przyjemność i pozwoli się wyłączyć. Zrelaksuj ciało i oczyść umysł. Poukładaj kotłujące się w głowie myśli. Uwolnij kreatywność. Dzięki niej, w tym samym czasie, będziesz w stanie zrobić znacznie więcej.

Jeśli całkowicie zapomnisz o dbaniu o wewnętrzną równowagę, wpadniesz w błędne koło. Bez odpoczynku, ani ciało ani umysł nie będą w stanie działać tak jak zechcesz.

 

Dialog wewnętrzny

W świecie przepełnionym szumem informacyjnym, nie można zapomnieć o sobie. By dokonywać świadomych wyborów, musisz dotrzeć do swojego Ja. Zamiast kierować się narzuconymi z zewnątrz trendami poznaj swoje prawdziwe potrzeby. Zamiast ślepo przyjmować utarte zwyczaje, miej swoje zdanie i swoje zasady. Nie pozwól zapędzić się w kozi róg schematów, jakie “obowiązują” na tej planecie.

By dotrzeć do swojego wnętrza, wykorzystaj możliwości jakie daje rozmowa z samym sobą. Komunikacja intrapersonalna, czy też po prostu dialog wewnętrzny, jest sposobem na obudzenie pozytywnej energii i chęci do działania. Za jego sprawą możesz kierować swoimi myślami i emocjami, a także czerpać motywację ze źródła – swojego wnętrza. Wprowadź zatem rytuał dialogu wewnętrznego każdego dnia. Niech to będzie trening Twojego ducha. Wzmacniaj w jego trakcie założone cele. Wizualizuj pozytywne zdarzenia. Składaj życzenia. Bądź otwarta na dobro!

 

Edukacja

Jeśli zmiany jakie chcesz wprowadzić, są związane z jakimiś doczesnymi ambicjami, to na pewno nie zaszkodzi podszkolić się z danego tematu. Założenie, wiem, że nic nie wiem, jest dobre. Zawsze bowiem można nauczyć się więcej i nabyć nowe umiejętności. Świat, w którym żyjemy, nieustannie się zmienia. Zmiana to jedyna pewna. Pojawiają się nowe doniesienia w świecie nauki, które zmieniają dotychczasowy stan wiedzy. Nawet ludzie świetnie skomunikowani ze swoją wewnętrzną istotą, muszą się w tych realiach jakoś odnajdywać. A skoro tak, to lepiej wiedzieć, co w trawie piszczy, niż działać po omacku. Będąc Ziemianką, dobrze jest mieć jasno obrany cel i rozwijać się w ramach swojej dziedziny.

 

Podsumowanie

Każdą zmianę zacznij od siebie!

 

Nikogo więcej nie dasz rady zmienić.

Poznaj siebie i żyj w zgodzie ze sobą, utrzymując wewnętrzną harmonię. Dopiero, gdy osiągniesz ten stan, skieruj uwagę na otoczenie i zacznij odważnie kreować rzeczywistość wokół siebie. Gnaj na szczyt i śmiało sięgaj po swoje. Ciesz się z malutkich sukcesów, jak gdyby były największymi osiągnięciami w dziejach ludzkości. Okazywanie radości to wysyłanie pozytywnej energii, która prędzej czy później wróci 🙂

 

Zapamiętaj te cztery krótkie zasady, by wszystkie zmiany wyszły Ci na dobre:

  1. Otaczaj się pozytywnymi ludźmi.
  2. Dbaj o higienę umysłu.
  3. Prowadź dialog wewnętrzny.
  4. Poszerzaj horyzonty.

 

I zapomnij o ograniczeniach umysłu!

Paula ♥


Ten wpis pochodzi prosto z serca. Powstał w oparciu o mój aktualny stan wiedzy i poziom świadomości, które nieustannie się poszerzają i wzrastają. Jeśli z czymś się nie zgadzasz albo chcesz dowiedzieć się więcej umieść komentarz pod nim lub wyślij maila.